Adobe Lightroom – Dlaczego jest tak bardzo lubiany przez fotografów? 

Jeden z najbardziej polecanych programów do obróbki zdjęć od Adobe. Czemu profesjonalni fotografowie i amatorzy tak chwalą ten program?

Adobe Lightroom – niepewność wyboru? Przeczytaj do końca.

Polecany program do obróbki zdjęć

Jeden z najbardziej polecanych programów do obróbki zdjęć od Adobe. Czemu profesjonalni fotografowie i amatorzy tak chwalą ten program?

Fotografia to bardzo rozległy temat, a do tego dochodzi jeszcze temat obróbki zdjęć. Jest to równie obszerny temat, jednak dziś postaram się skupić jedynie na jednym programie, który jest tematem tego posta.


Przyjrzyjmy się Adobe Lightroom od różnych stron:

Interfejs – bardzo intuicyjny, świetne rozmieszczenie paneli, łatwy dostęp i prosta obsługa suwaczkami.

Praca nad kompozycją kolorystyczną zdjęć jest prosta. Program daje nam wiele możliwości pracy nad kolorami. Od pojedynczych opcji do nakładek i gradientów. Dzięki temu możemy wyciągnąć z nich naprawdę wiele.

Poprawki kosmetyczne to także nie problem dla Adobe Lightroom. Wystarczy kilka kliknięć stempelkiem i problemy skórne są do opanowania.

Program daje nam możliwość pracy na plikach RAW jak i na zdjęciach w formacie JPEG. A także na wielu innych plikach.

Dodatkowy atut dla którego ja go lubię.
Chociaż w tetheringu stawiam dopiero pierwsze kroki, Lightroom dał mi możliwość połączenia aparatu z komputerem i bezpośredni przesył świeżo zrobionych zdjęć prosto na ekran komputera. I to przy użyciu jedynie kabla usb.

Gdy trochę w nim posiedzimy, możemy uzyskać naprawdę zaskakujące efekty.

Jest także możliwość zapisania w nim naszych własnych ustawień, zwane presetami. Co bardzo ułatwia pracę, gdyż podobne ustawienia możemy wykożystać do jednej serii zdjęć, ewentualnie zmieniając zakresy parametrów.

Jeśli dopiero startujesz z fotografią i zastanawiasz się nad programem, który mogłby Ci się spodobać. To to jest właśnie to!
Prosty, przejżysty a jednoczenie gdy zagłębisz się w nim odkryjesz że jest zaawansowanym programem graficznym. Serdecznie polecam!

Jest jeden mankament – program jest płatny. Z tego co się orientuję jest wersja online, jednak ja preferuję jednorazową opłatę i postawiłam na wersję pudełkową. W tej wersji można zmieścić się w 630zł, na amazonie widziałam za ok 100 funtów. Może nie mam najnowszej wersji, jednak sprawdza się idealnie.
Wersja online to opłata abonamentowa w okolicach 50zł / 10 funtów miesięcznie. 

Innych wad programu nie zauważyłam. 

Na koniec mam dla Ciebie mały prezent. Adobe Lightroom daje nam możliwość dzielenia się naszymi presetami, więc czemu nie miałabym podzielić się moim z Tobą.
Wystarczy że zapiszesz się do mojego newslettera, a w mailu otrzymasz plik z presetem i instrukcję jak dodać go do Twojego programu, aby wszystko śmigało. Miłego użytkowania !

Darmowy preset do Adobe Lightroom
Zapisz się do newslettera i oczekuj maila z prezentem.

Sprawdź pocztę! Aby uniknąć spamu, potwierdz subskrybcję. Zaraz po potwierdzeniu otrzymasz maila z prezentem. Jeśli jednak zaszedłby jakiś problem, napisz do mnie maila. Postram się jak najszybciej odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *